Стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна в Азовському морі

27 Листопада 2018, 10:11

Неурядова організація "Миротворець" оприлюднив дані двох російських військових, які 25 листопада атакували українські судна в Азовському морі. Відповідна інформація опублікована на сайті організації. 

 

Зокрема, йдеться про капітанів кораблів ФСБ Росії Андрєя Шпіцина та Алєксєя Шатохіна.

 

 

 

"Першим до бази навічно записаний капітан 3 рангу Андрєй Шпіцин, який віддав наказ йти на таран та стріляти в наших воїнів. Другий – командир плавзасобу ФСБ "Дон" Алєксєй Шатохін, який також брав участь у піратському нападі на Україну", – заявив нардеп Антон Геращенко.

 

 

Читайте також: Ескалація в Азовському морі. Що відомо про атаку Росії на українські судна

 

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.