Стали відомі чотири ключові питання на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську

3 Серпня 2016, 17:47

Під час переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську, які відбулися 3 серпня, йшлося про важливість припинення вогню на Донбасі, також порушувалися питання звільнення заручників, відкриття КПВВ у Золотому та обговорювалися випадки агресії по відношенню до співробітників СММ ОБСЄ. Про це повідомила прес-секретар представника України в цій групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Безпека залишається ключем до повноцінного вирішення політичних, гуманітарних та соціально-економічних проблем. Тривають систематичні обстріли з боку ОРДЛО, гинуть люди, руйнується інфраструктура. Основна передумова до врегулювання ситуації з безпекою – це повернення Україні контролю за українсько-російського державного кордоном», – написала вона.

«Із великими труднощами ми продовжуємо роботу зі звільнення заручників. Представники ОРДЛО довгий час не давали інформації про місцезнаходження багатьох наших людей. Раніше вони стверджували, що у них перебуває тільки 21 особа. Сьогодні представники ОРДЛО визнали, що в заручниках на непідконтрольній Україні частині Донбасу перебувають 45 осіб. У цілому ми вимагаємо звільнення 107 незаконно утримуваних осіб. Також ми наполягаємо на всебічніій участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста в процесі звільнення людей, – мова йде і про допуск експертів МКЧХ до заручників, і про виявлення їхнього місцеперебування», – сказано в тексті.

Зазначається, що Україна в черговий раз загострила питання відкриття КПВВ в Золотому. «Представники ОБСЄ підтверджують: немає причин, щоб не відкривати цей пункт пропуску, в якому так потребують жителі Луганської області. На жаль, представники ОРЛО так і не надали чітких пояснень щодо причин, за якими вони блокують відкриття такого КПВВ», – йдеться у повідомленні.

«Також ми стурбовані випадками агресії по відношенню до співробітників СММ ОБСЄ, які відбуваються на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Спроби залякування і систематичні обстріли дронів ОБСЄ – пряма загроза базовим принципам Мінських домовленостей», – резюмувала речниця Кучми.

Як повідомлялося, протягом року за мінськими домовленостями було звільнено близько 80 українців.

Нагадаємо, в ОБСЄ закликали конфліктуючі сторони на Донбасі реалізувати Мінські угоди до кінця цього року.