Стало відомо, з ким Трамп проведе свою першу закордонну зустріч

17 Листопада 2016, 08:20

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе стане першим закордонним лідером, з яким зустрінеться Дональд Трамп після перемоги на президентських виборах у США. Про це повідомляє ВВС.

Як пише The Guardian, зустріч відбудеться в четвер, 16 листопада, у Нью-Йорку.

Під час своєї виборчої кампанії Трамп часто критикував угоду про вільну торгівлю, укладену з ініціативи Барака Обами з Японією і десятьма іншими країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

У самій Японії викликали занепокоєння заяви Трампа про те, що і Японія, і Південна Корея повинні докладати більше зусиль до того, щоб захистити себе.

Трамп також говорив, що він захоплюється Сіндзо Абе, але при цьому часто дозволяв собі зневажливо висловлюватися про головних азіатських союзників Америки.

Він звинувачував Токіо і Сеул в тому, що ті платять занадто мало на підтримку американського військового контингенту в своїх країнах.

Після обрання на пост президент Трамп пом'якшив свою риторику, але спостерігачі, як і раніше, сумніваються, чи збережуться принципи американської політики по відношенню до країн Азії. Як зазначається, багато чого буде залежати від людей в президентській команді.

Зазначимо, президент України Петро Порошенко може здійснити візит у США в лютому 2017 року, тоді Дональд Трамп уже офіційно стане президентом. Крім того, вони провели телефонну розмову, і Порошенко запросив Трампа в Україну.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков не відкидає можливої зустрічі Владіміра Путіна з обраним президентом США Дональдом Трампом до його інавгурації.