Стало відомо, скільки витратили партії на виборчу кампанію

14 Липня 2019, 16:40

Політичні партії станом на 10 липня зібрали на виборчу кампанію під час позачергових виборів у Верховну раду більш 568 млн гривень, а витратила – 506 млн. Про це повідомляє рух "Чесно" з посиланням на оприлюднені Центральною виборчою комісією проміжні фінансові звіти партій. При цьому наголошується, що сума згодом виросте, адже звіти кількох партій ще не оприлюднені.

 

Згідно з оприлюдненими звітами, найбільше коштів на рахунок виборчого фонду зібрала "Радикальна партія Олега Ляшка" – 98,2 млн гривень. "Слуга народу" – 97,5 млн, "Голос" – 78 млн, "Українська стратегія Гройсмана" – 72,2 млн, "Опозиційний блок" – 69 млн, "Європейська Солідарність" – 47,3 млн, "Батьківщина" – 35,4 млн.

 

"Виборчі фонди наповнювалися за рахунок коштів партії. Тобто, у звітах зазначено, що на рахунок виборчого фонду кошти надходили з поточного рахунку партії. Це означає, що реальне походження коштів на виборчу кампанію ми дізнаємося частково в серпні (коли партії подадуть в НАПК звіти за другий квартал 2019 року) і в листопаді (коли партії подадуть звіти за третій квартал, які будуть включати внески за липень)", – повідомили в "Чесно".

 

Зазначається, що партія "Слуга народу" вже витратила на виборчу кампанію 96,9 млн гривень, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 73 млн, "Голос" – 71,6 млн, "Українська стратегія Гройсмана" – 61,2 млн, "Опозиційний блок" – 55 млн, "Європейська Солідарність" – 47,2 млн, "Батьківщина" – 35 млн.

 

Додамо, що повні фінансові звіти за весь період виборчої кампанії партії повинні подати в термін до 10 днів після виборів.

 

Нагадаємо, що  порівняно з опитуванням, проведеним Соціологічною групою "Рейтинг" 20-24 червня, статистично значимо знизився рейтинг партії "Слуга народу" – з 45,3% до 42,3%.

 

Як повідомлялось, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.