Стало відомо, скільки країн ЄС підтримують санкції проти Росії через агресію в Азовському морі

10 Грудня 2018, 16:56

Близько 10 країн-членів Європейського союзу підтримують санкції проти Росії через атаку на українські кораблі в Азовському морі. Про це в понеділок, 10 грудня, повідомив брюссельський журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

 

"Можливо, будуть висновки Ради ЄС щодо ситуації в Азовському морі. Близько 10 країн-членів ЄС підтримують подальші санкції проти Росії через події в Керченській протоці після дискусії серед міністрів закордонних справ країн-членів ЄС", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 10 грудня в Брюсселі проходить засідання Ради ЄС із закордонних справ, на якому обговорюють загострення ситуації в Азовському морі та Керченській протоці, а також – посилення санкційного тиску на РФ у відповідь на агресію проти України. 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.