Стало відомо, скільки британська поліція витратила на розслідування отруєнь “Новичком”

10 Серпня 2018, 11:31

У Великій Британії поліція графства Вілтшир витратила понад 10 мільйонів фунтів стерлінгів (майже $13 млн) на розслідування інцидентів отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" у Солсбері і Еймсбері. Про це повідомляє британське видання The Guardian.

 

Зазначається, що на залучення фахівців з інших відомств витратили понад 9 млн доларів. Ще 1,7 млн доларів було виділено на понаднормову роботу поліції графства.

 

Водночас у дану суму не входять витрати Скотленд-Ярду, працівники якого теж брали участь у розслідуванні.

 

Зокрема, комісар поліції по боротьбі зі злочинністю Вілтшира і Свіндона Ангус Макферсон заявив, що уряд має відшкодувати витрати поліції.

 

"Для наших сил опинитися у епіцентрі двох таких великих інцидентів у такий короткий проміжок часу – це щось немислиме, ми зазнали значних витрат через масштаби розслідування", – зауважив він.

 

Нагадаємо, 25 липня у Великій Британії Чарлі Роулі, який постраждав від нервово-паралітичної речовини "Новичок" в Еймсбері, повідомив, що подарував флакон з отрутою, думаючи, що це парфуми, Дон Стерджесс, яка загинула внаслідок отруєння.

 

Як повідомлялося,  20 липня виписали з лікарні Чарлі Роулі, який постраждав унаслідок отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок". Натомість друга постраждала від отруєння 44-річна Дон Стерджес померла 8 липня.

 

Згодом, 13 липня, поліція Британії заявила, що знайшла у будинку Чарлі Роулі "маленьку пляшку" з  "Новичком". Метью Роулі, брат постраждалого від отруєння Чарлі Роулі, заявив, що нервово-паралітична речовина "Новичок" містилась у флаконі для парфумів. 

 

Нагадаємо,  4 липня британські фахівці з контртерористичного підрозділу підтвердили, що новий інцидент в містечку Еймсбері знову пов'язаний з отруйною речовиною «Новичок»

 

4 липня поліція графства Вілтшир повідомила про отруєння невідомою речовиною у місті Еймсбері, неподалік Солсбері.  За даними поліції, 30 червня в одному з будинків були виявлені чоловік і жінка без свідомості. Поліція припускає їх можливий контакт з "невідомою речовиною". Місця, які постраждалі могли відвідати перед інцидентом, оточили в якості запобіжного заходу.