Парламент Великої Британії у вівторок, 29 січня, проведе голосування щодо низки поправок до угоди про Brexit. Про це повідомляє агентство Reuters.
Зокрема, прем'єр-міністр країни Тереза Мей попросить депутатів Консервативної партії надіслати повідомлення Брюсселю про те, що вони підтримають її Brexit-угоду, якщо план уникнення жорсткого кордону в Ірландії буде замінено.
Водночас це не буде повторним голосуванням за угоду Мей з ЄС, яку депутати відхилили переважною більшістю голосів 15 січня.
Зазначається, що в центрі обговорення буде так званий "запасний механізм" (backstop), спрямований на запобігання жорсткому кордону між Ірландією та Північною Ірландією. Він передбачає застосування правил ЄС у Північній Ірландії, якщо не буде узгоджено жодних інших рішень.
Водночас депутат-консерватор Грехем Брейді вніс поправку, яка пропонує вилучення "запасного механізму" з угоди та заміну його "альтернативними механізмами".
Крім того, у понеділок Мей на приватній зустрічі депутатів-консерваторів заявила, що уряд хотів, щоб вони підтримали поправку Брейді, якщо вона буде обрана спікером Палати громад для голосування.
"Потужна підтримка цієї поправки дасть можливість Мей продемонструвати ЄС, що змін у підтримці може бути достатньо, щоб дозволити їй отримати схвалення парламенту для угоди", – йдеться у повідомленні.
"Це дозволяє прем'єру надіслати дуже чітке повідомлення про те, чого хочуть парламент і партія", – зауважив глава Консервативної партії Брендон Льюїс після зустрічі.
Своєю чергою, крім пропозиції Брейді є ще одна ключова поправка, що, як очікується, зможе отримати велику підтримку. Депутат Лейбористської партії Івет Купер запропонувала передати контроль над Brexit від уряду до парламенту.
Наголошується, що депутати запропонували більше десяти різних поправок, які будуть обговорювати у вівторок, однак лише невелика кількість, найімовірніше, буде обрана для голосування. Голосування розпочнеться о 21:00 за Києвом.
Нагадаємо, 15 січня британський парламент проголосував проти угоди Мей щодо виходу країни з ЄС. Зокрема, за угоду проголосували 202 парламентарі, а проти – 432.