Стало відомо про домовленості Тристоронньої контактної групи в Мінську

7 Червня 2017, 18:40

Головним питанням на засіданні Тристоронньої контактної групи у середу, 7 червня, стало питання безпеки. Про це в Facebook повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Окремо українська сторона вкотре висловила стривоженість наростаючою агресією щодо працівників СММ ОБСЄ, яка має місце на непідконтрольній Україні частині Донбасу, раніше один з таких випадків насильства привів до загибелі співробітника місії. Спостерігачі ОБСЄ повинні отримати безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи українсько-російський кордон. Для подальшого врегулювання питання контролю над кордоном необхідне створення спеціальної робочої підгрупи. Крім того, в ОРДіЛО мають відмовитися від рейдерського захоплення українських і європейських підприємств, як державних, так і приватних, а також від встановлення т.зв. «кордону» і рублевої зони на території ОРДіЛО. Також ми вимагаємо скасування указу президента Росії про визнання псевдокументів ОРДіЛО», – написала Оліфер.

Читайте також: Звіт про верифікацію списків. Кількасот в’язнів не хочуть повертатися в ОРДіЛО

За її словами, в гуманітарній підгрупі детально обговорили підсумки верифікації, яка повністю відповідала українському законодавству і стандартам міжнародного гуманітарного права, в ході верифікації були повністю дотримані вимоги конфіденційності та добровільності волевиявлення.

«Слід особливо відзначити конструктивну роботу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, яка взяла участь в сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи в питаннях звільнення заручників», – додала прес-секретар Кучми.

Крім того, Міжнародний Комітет Червоного Хреста представив пропозиції щодо реконструкції моста в Станиці Луганській, які українська сторона підтримала.

«У рамках економічної підгрупи вдалося домовиться про погашення частини заборгованості за спожиту в ОРЛО воду. Потрібно окремо підкреслити, що незважаючи на великий борг, Попаснянський водоканал продовжує поставляти воду на непідконтрольну Україні частину Луганської області», – наголосила Оліфер.

Читайте також: Вода розбрату. Як сьогодні працює система водопостачання на Донбасі