Стало відомо, коли зустрінуться Денісова та Москалькова

15 Липня 2019, 11:49

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та російський омбудсмен Тетяна Москалькова проведуть зустріч у Києві в понеділок.

 

"Так, буде, обов'язково", – сказала Денісова  в понеділок.

 

Зокрема, за її словами, зустріч відбудеться опівдні.

 

Разом з тим, Денісова не конкретизувала, які теми обговорюватимуться на зустрічі з Москальковою.

 

Зазначається, що після зустрічі буде спільна заява двох омбудсменів для преси.

 

Своєю чергою, раніше цього дня уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова прибула до Києва для присутності на судовому засіданні заарештованого головного редактора "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

 

Крім того, Москалькова заявила, що має намір обговорити з Денісовою питання захисту прав громадян, утримуваних у місцях позбавлення волі в Росії та Україні.

 

"Заплановано зустріч із Денісовою, обговорюватимемо гуманітарну тему захисту прав громадян, які перебувають на території України та Росії в місцях позбавлення волі", – сказала Москалькова.

 

Водночас, вона має намір розповісти Денісовій про самопочуття українських військових моряків, які утримуються в СІЗО "Лефортово".

 

"Сподіваюся, будуть механізми, які сприятимуть якнайшвидшому поверненню додому людей, котрі перебувають під вартою далеко від сім'ї. Але питання обміну не в моїй компетенції", – сказала Москалькова, відповідаючи на запитання, чи порушуватимуться питання обміну ув'язнених.

 

Нагадаємо, що у Генпрокуратурі припускають, що Подільський райсуд під час засідання 15 липня може ухвалити рішення про обрання керівнику "РИА Новости-Украина" Кирилу Вишинському запобіжного заходу не пов’язаного з триманням під вартою.

 

Як повідомлялося, у Росії у вівторок, 2 липня, відбулися слідчі дії щодо чотирьох військовополонених українських моряків.