Стало відомо, коли відбудеться засідання Радбезу ООН щодо агресії Росії в Азовському морі

26 Листопада 2018, 08:20

Постійний представник США при ООН Нікі Хейлі повідомила, що засідання Ради Безпеки ООН щодо агресії Росії проти українських судів в Азовському морі відбудеться в понеділок, 26 листопада. Про це 25 листопада вона написала в Twitter.

 

"Офіційне засідання Ради Безпеки було оголошено на завтра в 11:00 (26 листопада в 18:00 за київським часом – Ред.)", – написала Хейлі.

 

 

 

 

Як повідомлялося, 25 листопада Україна скликає екстрене засідання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй через загострення ситуації в Азовському морі. 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ.