Стало відомо, коли суд розгляне апеляцію у справі Марківа

28 Серпня 2020, 11:29

Розгляд апеляційної скарги на вирок нацгвардійцю Віталію Марківу в Італії відбудеться 29 вересня. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу у п’ятницю, 27 серпня.

 

“Ми, безумовно, поважаємо італійську систему юстиції, але дуже чітко висловлюємо свої сподівання, що рішення стосовно Віталія (Марківа — ред.) буде справедливим та неупередженим, позбавленим будь-яких емоцій та некоректної інтерпретації фактів”, – зазначив Кулеба та додав, що засідання з розгляду апеляції заплановане на 29 вересня.

 

Міністр підкреслив, що Україна вважає висунуті Марківу обвинувачення необґрунтованими, а сама справа перебуває на контролі президента. Активну участь у захисті бере також МВС та особисто міністр Арсен Аваков.

 

Кулеба запевнив, що українська сторона працює з італійською, українські консули надають постійну підтримку нацгвардійцю в процесі судового розгляду.

 

Крім того, глава МЗС поінформував, що запросив міжнародні правозахисні організації здійснювати моніторинг судового процесу, “щоб запобігти можливим порушенням чи некоректним інтерпретаціям фактів, пов’язаних із цією справою, а також фіксування можливих фактів тиску на суд з метою ухвалення підтвердження обвинуального вироку.

 

“Я сподіваюся, що міжнародні правозахисники почують наш заклик, долучаться до цієї справи і зрештою ми матимемо об’єктивний вирок, який подарує Віталію заслужену свободу”, – наголосив міністр.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Італії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат «активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська».