У першу групу обміну утримуваними особами увійдуть українці, які перебувають на окупованій території, а не в Росії. Про це у четвер, 19 грудня, сказала на брифінгу представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Валерія Лутковська.
"Це ті, хто утримується на окупованих територіях. І серед них і цивільні, і військові", – сказала Лутковська.
За її словами, часу до кінця року мало, але робиться все можливе, щоб максимально наблизити дату обміну.
На запитання, коли відбудеться відеозвʼязок з представниками гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську, Лутковська відповіла, що це залежить не лише від бажання української сторони, а має бути узгоджене з усіма сторонами, зокрема і з представниками ОБСЄ.
Лутковська не стала говорити конкретно про кількість осіб у списках через те, що вони весь час змінюються.
"Ми постійно працюємо над тим, щоб підтвердити якомога більше людей, які незаконно утримуються на території Донбасу", – сказала вона.
У свою чергу, представник України у політичній підгрупі ТКГ Олексій Резніков зауважив, що ще не завершена робота контактної групи у 2019 році, вона буде продовжена за рахунок відеозв’язку.
Нагадаємо, 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі відбулася зустріч “нормандської четвірки”, на якій президент України Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон досягли домовленостей щодо обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі «всіх на всіх» до 31 грудня.
Також домовилися про три ділянки розведення на Донбасі, тоді як Путін наполягав на відводі військ по всій лінії розмежування. При цьому, за словами Макрона, розведення планується до березня 2020 року. Після цього має відбутися новий саміт.
Також досягнуто домовленості, що всі країни учасники мають надати доступ ОБСЄ на Донбасі цілодобово.