Стало відомо, як у травні прикрасять місце колишнього пам’ятника Лєніну у Києві

14 Квітня 2017, 17:47

У Києві, порожній п'єдестал, який залишився після знесення пам'ятника Леніну на Бессарабській площі, у травні поточного року покриють живим розмарином. Про це повідомляється на сайті платформи культурних ініціатив "Ізоляція".

Зазначається, що художню арт-інсталяцію "Ритуал природи" мексиканської художниці Іси Каррільо обрали шляхом голосування, яке проводилося з 3 по 9 квітня.

"Ідея проекту Ритуал природи полягає у зверненні до цілющих сил природи: порожній п’єдестал пропонується вкрити живим розмарином. Іса Каррільйо пропонує нейтралізувати ідеологічну напругу навколо вакантного постаменту й запрошує містян на пошуки внутрішньої рівноваги та спокою. Наприкінці проекту рослини буде передано всіх охочим", – йдеться у повідомленні.

Кураторка проекту Катерина Філюк додала, що було обрано проект, який акцентував ідею очищення за допомогою природи складного у багатьох відношеннях місця, де за часів Другої світової війни стояла шибениця, а пізніше – пам’ятник Леніну.

"Цей вибір також свідчить і про те, що киянам бракує зелених зон у центрі міста. Хай тимчасово, але така зона з’явиться замість гранітного п’єдесталу",- підсумувала вона.

Зазначимо, що з 8 грудня 2013 року, коли активісти звалили пам'ятник Лєніну на Бесарабській площі, на його місці стоїть порожній постамент.