Стало відомо, чому з Януковича зняли частину обвинувачень

24 Січня 2019, 19:37

Головуючий у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича суддя Владислав Дев'ятко пояснив, чому було знято частину обвинувачень.

 

Після завершення оголошення вироку, роз’яснюючи рішення суду, суддя сказав: "Шановна стороно обвинувачення, ви належними допустимими доказами довели, що Янукович сприяв Російській Федерації у вчиненні злочину проти миру, веденні агресивної війни. За вказані злочини суд призначив обвинуваченому покарання. Разом з тим, ви не надали суду достатніх доказів, які б свідчили, що Янукович діяв з метою сепаратизму. Тобто, що в його діях є склад злочину по статті 110 Кримінального кодексу. Враховуючи викладені обставини, суд виправдав Януковича за статтею 110 Кримінального кодексу України”.

 

Звертаючись до захисників Януковича, Дев’ятко зауважив, що в Януковича є право подати клопотання про помилування. 

 

Як повідомляли, захист екс-президента України Віктора Януковича у справі про держзраду подасть апеляцію на вирок, за яким йому присуджено 13 років ув'язнення.

 

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва ввечері у четвер, 24 січня, оголосив вирок екс-президенту Віктору Януковичу у справі про державну зраду. Так, екс-президента визнали винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 111 (держзрада), частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України та засудили до 13 років ув'язнення. 

 

Як повідомлялося, у жовтні 2018 року суд викликав Януковича для проголошення останнього слова. 29 серпня Оболонський районний суд міста Києва повідомив про виклик колишнього президента Віктора Януковича для участі у судових дебатах у справі про державну зраду.