Стала відома причина обшуків в музеї Революції Гідності

19 Листопада 2020, 13:56

Керівництво музею Революції Гідності і приватне підприємство підозрюють у зловживанні службовим становищем при використанні 100 млн грн бюджетних коштів. Про це повідомила речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі «Українській правді» у четвер, 19 листопада.

 

Обшуки в Музеї проводяться на підставі ухвали Голосіївського районного суду Києва у межах розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 364 КК України. Мова йде про можливі зловживання при розрахунках з підрядними організаціями, які мали провести роботи з будівництва Музею.

 

У ході досудового розслідування було встановлено, що  в грудні 2018 року між Національним Меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності та приватним товариством  було укладено договір генпідряду на виконання будівельних робіт та перераховано на його рахунок авансовий платіж у розмірі  близько 111,6  мільйона гривень, що становило 80% суми договору генпідряду.

 

Строк виконання робіт був визначений з грудня 2018 року по серпень 2019 року. У той же час у вказаний період генпідрядником не було проведено жодних робіт, навіть підготовчих.

 

Залишок коштів по об’єкту на казначейському рахунку підрядника станом на березень 2020 року становив 9,8 млн грн.

 

«З метою фіксації обставин можливого вчинення кримінального правопорушення та отримання інших речових доказів, які мають істотне значення для слідства, проводяться одночасні обшуки за місцем реєстрації музею та представників підрядних організацій та проживання їхніх керівників», – повідомила Максимець. За її словами, жодного стосунку до історичних подій Євромайдану обшуки не мають.

 

Зауважимо, що роботи зі зведення меморіалу Небесній сотні неможливо було почати, бо прокуратура через суд наклала арешт на землю, оскільки там мали бути слідчі експерименти.

 

Нагадаємо, раніше у Національному музеї Революції Гідності повідомили, що до них прийшли з обшуками. Обшуки проводить Служба безпеки, слідчі за зачиненими дверима вилучають документи у бухгалтерії. Це сталося під час проведення міжнародного наукового форуму щодо подій на Майдані.