США зробили зауваження Україні щодо торгівлі людьми

28 Червня 2011, 12:49

Згідно із доповіддю, українські жертви цієї торгівлі є у 38 країнах світу, в тому числі у Росії, Польщі, Туреччині, Німеччині, у Лівані, Ірландії, Болгарії, США, Сербії, Косово, Канаді, Сірії тощо.

Зокрема, чоловіки з України вимушені працювати за мізерну платню у Росії та інших країнах. Жінок змушують до проституції, дітей – до жебрацтва. З іншого боку, в самій Україні змушують до рабської праці чоловіків, жінок і дітей із таких країн як Конго, Молдова, Узбекистан, Чехія, Пакистан – мовиться у звіті держдепартаменту.

Державний секретар США Гілларі Клінтон у передмові підкреслює, що «ця щорічна доповідь втілює відданість Сполучених Штатів боротьбі з торгівцями людьми, де б вони не знаходились, оскільки боротьба з рабством і відданість правам людини є частиною нашої національної ідентичності».

Автори доповіді державного департаменту віддають належне зусиллям уряду України у цьому напрямку. Документ зазначає, що за звітний період ув’язнили більшу, ніж торік кількість работоргівців, а прокурори активніше оскаржували недостатні судові вироки.

2010 року уряд ініціював 145 розслідувань випадків торгівлі людьми. 120 осіб було засуджено, це на 10 більше, ніж попереднього року. 60 торгівців отримали тюремне ув’знення на терміни від 3 до 15 років, 2009 року таких випадків було 33.

Держдепартамент рекомендує українському урядові притягати до кримінальної відповідальності не лише безпосередніх учасників, а й посадових осіб, винних у торгівлі людьми. Належить надавати допомогу жертвам работоргівлі і виділяти кошти неурядовим громадським організаціям, які опікуються такими людьми. Варто з цією метою створити фонд ыз коштів, конфіскованих у работоргівців.