США знову засудили владу Сирії за насильство

11 Червня 2011, 14:54

Білий Дім заявив, що влада повела країну «небезпечним шляхом» і закликав «негайно припинити жорстокість і насильство».

Насильство почалося після того, як урядові війська зайшли у місто Джиср еш-Шугур, де, як стверджує сирійська влада, раніше було вбито 120 представників сил безпеки.

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун назвав застосування сили «неприйнятним».

Його речник каже, що Бан Кі Мун «прагне поговорити» з сирійським президентом, однак Башар аль-Ассад «недосяжний» останніми днями.

Державне телебачення Сирії і опозиційні активісти кажуть, що на Джиср еш-Шугура рухаються війська і танки.

Більшість мешканців, як вважають, залишили місто. Очевидці кажуть, що війська зносили будинки й випалювали поля і посіви.

«Кажуть, що вони навіть вбивали тварин. Люди не мають зброї, вони не можуть захищатись. Все, що вони можуть – це тікати», – розповів агенції Assosiated Press один з біженці із Джиср еш-Шугура.

Натомість сирійський уряд каже, що місцеві мешканці самі попросили, аби армія відновила порядок.

П'ятничні протести у Сирії стали регулярними з березня, однак останніми тижнями спроби уряду їх придушити стають усе радикальнішими.

Вже понад три тисячі сирійців, переважно жінки і діти, перетнули турецький кордон, аби врятуватися від насильства.

«Люди не збиралися сидіти і чекати, доки їх заріжуть, як ягнят», – передає Reuters слова одного з біженців у Туреччини.

Деякі люди, що прибули до тимчасових таборів, мають серйозні вогнепальні поранення. Серед них – працівник сирійського Червоного Півмісяця, який каже, що йому вистрелили у спину, коли він намагався допомогти пораненому в Джиср еш-Шугурі.

Як повідомлялось, від початку масових протестів проти авторитарної влади президента Сирії в країні загинули понад 350 людей, із них понад 120 протягом кількох днів у квітні.

Позначки: