США збираються виділити цьогоріч Україні $335 млн для зміцнення безпеки – Пайєтт

10 Лютого 2016, 16:23

Сполучені Штати Америки планують у 2016 році надати Україні $335 млн для зміцнення безпеки. Про це повідомив посол США Джеффрі Пайєтт.

«Ми дуже пишаємося нашим надійним співробітництвом у сфері безпеки з Україною, що допомагає Україні підвищити здатність захистити себе. З початку конфлікту на сході України в 2014 році США виділили понад $ 266 млн для сприяння зміцненню безпеки України, на те, щоб допомогти українським силам краще контролювати і захищати свої кордони, працювати більш ефективно і безпечно, захищати суверенітет України. Ми очікуємо, що в 2016 році на сферу безпеки буде додатково виділено допомогу в приблизно $ 335 млн», – повідомив посол.

Він також нагадав, що американські тренери з Об'єднаної багатонаціональної підготовчої групи (JMTG-U) надають теоретичну і практичну допомогу воїнам української армії і новим українським силам спеціальних операцій за різними напрямками, включаючи медицину, стрілецьку підготовку, будівництво і демонтаж, знешкодження боєприпасів, і комунікації.

«Із точки зору оснащення, мова йде про допомогу у вигляді бронежилетів, військової техніки, приладів нічного бачення і тепловізорів, медичне, важке інженерне обладнання, засоби комунікації, патрульні катери, рації, намети і складні контр-мінометні і контр-батарейні радари», – зазначив він.

Відповідаючи на питання щодо надання летального зброї, Дж.Пайєтт сказав: «Я вже багато разів говорив, що рішення про те, надавати чи не надавати летальну допомогу Україні, буде прийматися у Вашингтоні».

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко домовився із президентом Швейцарської Конфедерації Йоганном Шнайдером-Амманном про надання Україні $200 млн додаткової допомоги.