США запровадили санкції проти нардепа Деркача за спроби вплинути на президентські вибори

11 Вересня 2020, 11:20

Міністерство фінансів США 10 вересня запровадило санкції проти народного депутата України Андрія Деркача та ще трьох пов‘язаних з Росією осіб, звинувативши їх у "спробах вплинути на виборчий процес у США" під час президентських виборів 2020 року. Про це повідомляє "Голос Америки".

Як зазначається, санкції передбачають блокування власності цих осіб, якщо ця власність перебуває в юрисдикції США; американцям забороняється вести діяльність з цими особами; також блокується робота компаній, в яких їм належить більше 50%.

 

Більше десяти років Деркач є активним російським агентом і підтримує тісні зв‘язки з російськими розвідслужбами, йдеться у офіційному повідомленні Міністерства фінансів США.

 

"Андрій Деркач та інші російські агенти застосовують маніпуляцію та обман, намагаючись вплинути на вибори в Сполучених Штатах та в інших країнах, – заявив міністр фінансів США Стівен Мнучин. – Сполучені Штати продовжують застосовувати всі наявні засоби, щоб протистояти цій кампанії з російської дезінформації і підтримати цілісність нашої виборчої системи".

 

Рішення про запровадження санкцій стане "чітким сигналом Москві та її агентам, що наука діяльність є неприйнятною", йдеться в повідомленні.

 

Деркач, зауважили в міністерстві, прямо та опосередковано долучався, спонсував, приховував, та іншим чином був співучасником міжнародного втручання, намагаючись зашкодити майбутнім президентським виборам у США.

 

Відомство навело декілька прикладів таких дій.

 

З кінця 2019 та, щонайменше, до середини 2020 року "Деркач проводив приховану кампанію впливу, просуваючи неправдиві та необґрунтовані повідомлення щодо посадовців США на виборах 2020, підштовхуючи розслідування щодо корупції в Україні та США, спрямовані на досягнення кульмінації перед днем виборів".

 

З травня по липень 2020 року Деркач "видав відредаговані аудіозаписи та іншу непідтверджену інформацію з метою дискредитувати посадовців США і висунути необґрунтовані звинувачення проти політиків у США та за кордоном".

 

Пов’язані з Кремлем особи, які намагаються зашкодити виборам у США мають понести відповідальність, йдеться в повідомленні.

 

Міністерство фінансів США також запровадило санкції проти трьох росіян за їхню співпрацю з російським Агентством дослідження Інтернету. Цю установу, яку також називають «фабрикою тролів» було раніше внесено до санкційного переліку США.

 

Як повідомлялося, Міністерство торгівлі США запроваджує санкції проти низки науково-дослідних установ Росії.