США запланували нові санкції проти компаній, пов’язаних із ракетною програмою Ірану – ЗМІ

31 Грудня 2015, 09:20

Адміністрація президента США Барака Обами готує нові санкції стосовно корпорацій і приватних осіб, пов'язаних з ракетною програмою Ірану. Про це повідомили закордонні ЗМІ.

За даними The Wall Street Journal і Reuters, заплановані санкції стосуватимуться близько десятка компаній і приватних осіб в Ірані, Гонконгу та Об'єднаних Арабських Еміратах через їх імовірну роль у наданні допомоги Ірану в розробці балістичних ракет.

Американські офіційні особи заявили, що Міністерство фінансів зберігає за собою право відповідно до липневої ядерного угоди між Іраном і світовими державами вносити у чорний список осіб, підозрюваних у причетності до ракетного розвитку Ірану.

Нові санкції можуть передбачати заборону ведення бізнесу у США компаніям, які підтримують іранську ракетну програму. Американські банки також будуть зобов'язані заморозити будь-які активи таких компаній чи фізичних осіб, що зберігають свої кошти в американській фінансовій системі.

Серед тих, кого можуть зачепити санкції, називають Mabrooka Trading Co LLC, компанію, базовану в Об'єднаних Арабських Еміратах і її керівництво, через надання допомоги іранським державним компаніям у придбанні вуглецевого волокна для ракетної програми Ірану, зауважує The Wall Street Journal.

Іранські офіційні особи продовжують наполягати, що їхня програма розробки балістичних ракет не порушує обмежень з боку ООН, а верховний лідер Ірану розглядатиме будь-які нові санкції, як порушення ядерної угоди.

За даними ООН, випробувана 10 жовтня Іраном ракета дальнього радіусу дії Emad, здатна доставляти ядерну боєголовку, що є порушенням резолюції Ради Безпеки ООН.

Нагадаємо, угоди щодо ядерної програми Ірану було досягнуто 14 липня. У ній Тегеран погодився на ряд поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.     

18 жовтня, Білий дім та ЄС почали процес скасування санкцій против Ірану. Проте президент США Барак Обама прийняв рішення про продовження частини американських санкцій проти Ірану на один рік.