США запідозрили Росію в причетності до зламу систем голосування в Арізоні

30 Серпня 2016, 10:31

Федеральне бюро розслідувань США зафіксувало спроби зламу виборчих систем в штаті Арізона, до яких можуть бути причетні хакери з Росії. Про це розповіли в апараті держсекретаря Арізони Мішель Рейган.

Як ідеться в заяві адміністрації Арізони, ФБР назвала загрозу виборчій системі штату як «достовірну і значну» і оцінила її в 8 балів за десятибальною шкалою. В результаті Рейган прийняла рішення на тиждень закрити систему реєстрації виборців.

В ході перевірки з'ясувалося, що ніяких порушень в системі голосування немає, проте хакерам вдалося викрасти логін і пароль співробітника одного з виборчих комітетів. У звіті ФБР не говорилося, чи мають відношення імовірні російські хакери до влади Росії, або це звичайні кіберзлочинці.

Також, як пише The Washington Post, проникнення хакерів в системи голосування виявили в Іллінойсі. У цьому штаті хакерам вдалося викрасти невеликий відсоток даних про виборців. Влада Іллінойсу припустила, що хакери працювали з-за кордону, але не говорять про їх належність до будь-якої країни.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки розглядають введення санкцій проти Росії за атаку на електронну пошту Демократичної партії США.

31 липня повідомлялось, що кандидатка на пост президента США від демократів Хілларі Клінтон заявила, що комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США зламали російські спецслужби.