Профільні служби Сполучених Штатів Америки запевнили українську сторону, що в разі ухвалення судовою інстанцією рішення про конфіскацію коштів українського екс-прем'єр-міністра Павла Лазаренка, значну їх частину передадуть Україні, повідомив генпрокурор Юрій Луценко у понеділок, 22 травня.
«Ми співпрацюємо й у справі Лазаренка. Ми сподіваємося, що в цьому році, нарешті, вийдемо на фінал і Україна має запевнення відповідних служб США в тому, що вона може розраховувати на отримання більшої частини ймовірно конфіскованих коштів», – сказав Луценко.
- Читайте також: Сусідські війни. Чому дніпропетровські програли донецьким і чи є шанси відігратися сьогодні
Нагадаємо, заступник генерального прокурора Євген Єнін у грудні 2016 року заявив, що Україна розраховує отримати $280 млн з коштів, незаконно виведених за кордон Лазаренком. Єнін також зазначив, що Україна може розраховувати на повернення повних сум і буде вести переговори про розподіл цих активів.
Павло Лазаренко втік із України в 1999 році. У США його звинувачували у відмиванні коштів, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року він був засуджений каліфорнійським судом до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини. Лазаренко провів в ув'язненні понад 10 років і 1 листопада 2012 вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу. 8 листопада 2012 стало відомо, що Лазаренко подав клопотання в Імміграційний суд Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. Отримавши право на мешкання, він оселився у США з родиною – другою дружиною, своєю колишньою перекладачкою на судах у США, і їхніми трьома дітьми. Тим часом правоохоронні органи США далі продовжують з’ясовувати подробиці щодо відмитих ним коштів.