США занепокоєні “непропорційною реакцією” Росії на події в Грузії – Держдеп

12 Липня 2019, 11:30

Сполучені Штати Америки привітали рішення керівництва Росії і Грузії з метою стабілізації відносин і закликають Москву відновити авіасполучення з  грузинською стороною.

 

"Сполучені Штати Америки з тривогою спостерігають за непропорційною реакцією російського уряду і членів Думи в зв'язку з поточними подіями в Грузії. Ми вітаємо заяви і рішення російських і грузинських лідерів, спрямовані на стабілізацію двосторонніх відносин, і закликаємо Росію відновити авіасполучення з Грузією в обох напрямках ", – зазначив представник Держдепартаменту США.

 

За словами Держдепу, іноземні туристи, які прибувають до Грузії, почувають себе в безпеці. Водночас МЗС США закликає РФ уникати введення санкцій.

 

"Ми продовжуємо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії в рамках міжнародно визнаних кордонів країни і закликаємо Росію завершити окупацію 20 відсотків території Грузії", – наголосили в американському відомстві.

 

 9 липня Державна дума Росії одноголосно ухвалила постанову "Про можливі додаткові економічні заходи у зв'язку з антиросійськими провокаціями в Грузії".Згодом Путін оголосив, що не став би вводити санкції проти Грузії "з поваги до грузинського народу". 

 

Нагадаємо, 8 липня телекомпанія "Руставі-2" призупинила мовлення через акцію протесту перед її офісом у зв'язку із нецензурною заявою Габунія на адресу Путіна в ефірі. Зокрема, у телекомпанії зазначили, що МВС Грузії не змогло забезпечити безпеку журналістів, адже учасники акції кидали різні предмети в будівлю телекомпанії і погрожували увірватися всередину. Водночас гендиректор телекомпанії Ніка Гварамія наголосив, що протести  – "це не спонтанна акція, а акція, організована владою". Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі засудила нецензурну заяву ведучого до Путіна. Також МЗС Грузії назвало заяви провокацією, "спрямованою на поглиблення і без того складної ситуації в грузино-російських відносинах".

 

Згодом стало відомо,  що Габунія на два місяці відсторонили від роботи. Однак керівництво телеканалу вирішило не звільняти журналіста.