США закликали Радбез ООН 11 вересня посилити санкції проти КНДР

9 Вересня 2017, 14:05

США у п'ятницю, 8 вересня, звернулися до Ради Безпеки ООН із закликом проголосувати щодо нових санкцій проти Північної Кореї в понеділок, 11 вересня.

Постійна представниця США при ООН Ніккі Хейлі впродовж останніх днів активно виступала за посилення санкцій у відповідь на останні ядерні випробування Пхеньяна. США пропонують накласти нафтове ембарго та заборонити експорт текстильної продукції, повідомляє агентство Reuters з посиланням на проект резолюції. 

Окрім того, пропонується заморозити усі закордонні фінансові активи північнокорейського лідера Кім Чен Ина, заборонити йому виїзд за кордон і заборонити працевлаштування північнокорейських працівників в інших країнах. Партнери Пхеньяна – Китай і Росія, які можуть заблокувати резолюцію щодо нових санкцій, – поки не висловлювалися за нові обмеження.

Нагадаємо, Північна Корея 3 вересня провела вже шосте ядерне випробування. Його назвали "найпотужнішим за всю історію". Пхеньян заявив, що йдеться про розробку водневої бомби, яку можна буде доставити за допомогою наявних у КНДР балістичних ракет.

У відповідь У США підготували проект резолюції Ради безпеки ООН, що передбачає запровадження ембарго на постачання нафти до КНДР та замороження активів її уряду і лідера Кім Чен Ина.