США закликали негайно звільнити журналіста Сущенка

8 Червня 2018, 16:47

Сполучені Штати Америки в п'ятницю, 8 червня, закликали негайно звільнити незаконно засудженого РФ журналіста Романа Сущенка та інших українських політичних в'язнів. Про повідомила офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт.

 

"США закликають до негайного звільнення українського журналіста Романа Сущенко та всіх українських політичних в'язнів, які перебувають в Росії", – наголосила вона.

 

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада прийняла проект постанови "Про Звернення Верховної ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій, світових лідерів та міжнародного співтовариства у зв'язку з протиправним вироком Московського міського суду у справі незаконно утримуваного в Російській Федерації громадянина України Романа Сущенка".

 

Нагадаємо. 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку – він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку. 

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.