США заклали в бюджет на 2015 рік понад $100 млн допомоги Україні – ЗМІ

11 Грудня 2014, 08:16

Державний бюджет США на наступний рік передбачає з-поміж іншого виділення багатомільйонних коштів на підтримку України та протистояння російській агресії в регіоні Східної Європи. Про це повідомило джерело в американському Конгресі.

"Суть у тому, що загалом зведене законодавство щодо державного фінансування США передбачає виділення коштів для економічної підтримки Україні, а також надання допомоги в протистоянні російській агресії", – зазначило джерело.

Зокрема, коштами Держдепартаменту США та USAID в межах зарубіжного фінансування військової сфери в узгодженому в цілому документі передбачено виділення $47 млн.

Заплановане також надання $75 млн з метою збільшення обсягу допомоги для України, Молдови і Грузії. Паралельно виділяється майже $140 млн в якості двосторонньої допомоги Україні для кредитних гарантій. Крім того, передбачається надання $502 млн для протидії російській агресії в Євразії, які також можуть бути використані для кредитних гарантій України.

Із бюджету оборонного відомства США наступного року планується виділити $175 млн на військову підтримку України, Латвії, Литви та Естонії, в тому числі проведення професійної підготовки, оснащення та матеріально-технічне забезпечення, а також посилення військової присутності в регіоні.

На додаток до конкретних видів фінансування, бюджетний законопроект включає в себе інші умови щодо України. Зокрема, в одному з положень зазначається, що міністр фінансів має щоразу інструктувати виконавчих директорів зі США в кожній міжнародній фінансовій організації голосувати проти будь-якої допомоги, що порушує суверенітет і територіальну цілісність України.

Варто зауважити, що узгодження деталей основного бюджетного законодавства в Конгресі США досі не завершилося, тому названі суми потрібно вважати орієнтовними.