США вирішили збільшити присутність у Норвегії та перекинути сили до кордону з Росією

15 Серпня 2018, 16:41

США вирішили подвоїти кількість морських піхотинців, дислокованих в Норвегії, а також перекинути сили до кордонів із Росією. Про це повідомляє норвезьке Міністерство оборони, передає Reuters.

 

Як зазначається, плани зі збільшення числа морських піхотинців в Норвегії з 330 до 700 і переміщення деяких з них ближче до кордону з Росією викликали різку реакцію Москви, яка назвала плани "явно недружніми".

 

Своєю чергою, уряд в Осло наполягає на тому, що збільшення присутності США призначене тільки для навчальних цілей і не повинно інтерпретуватися як військова ескалація.

 

Згідно з повідомленням, морські піхотинці повинні були залишити Норвегію в кінці 2018 року після того, як початковий контингент прибув в 2017 році для підготовки до бойових дій у зимових умовах.

 

Міністр закордонних справ країни Іне Еріксен Сорейде раніше заявила журналістам, що рішення не передбачає створення постійної бази США в Норвегії і не націлене на Росію.

 

Ротація сил триватиме до п'яти років порівняно з первинним розміщенням, яке тривало протягом шести місяців з початку 2017 року, а потім було продовжено в червні минулого року.

 

Як повідомлялося 3 квітня, лідери країн Балтії заявили, що звернуться до Сполучених Штатів Америки з проханням відправити більше військ та підсилити повітряну оборону на східному фланзі НАТО для стримування Росії під час зустрічі з президентом Дональдом Трампом.