США вирішили встановити контроль над морськими шляхами в КНДР

12 Січня 2018, 15:21

У Державному департаменті США повідомили про плани обговорити заходи контролю морських шляхів в Північну Корею задля перешкоджання руху суден, які перевозять товари в КНДР. Про це 11 січня заявив директор по політичного планування Держдепу США Брайан Хук.

 

За його словами, зазначені заходи допомогли б відрізати доступ Північної Кореї до ресурсів.

 

"Ми продовжуємо вивчати всі опції для розширення можливості перешкоджати руху суден, що перевозять товари КНДР і з неї, підтримуючи тим самим ядерну і ракетну програми Пхеньяна", – зазначив Хук.

 

Так, Вашингтон планує обговорити це питання на зустрічі міністрів закордонних справ по Північній Кореї 16 січня в Ванкувері (Канада). Зазначається, що її організовують США і Канада. З боку США у зустрічі візьмуть участь держсекретар Рекс Тіллерсон і міністр оборони Джеймс Меттіс. У переговорах також візьмуть участь представники Південної Кореї, Японії, Індії та Швеції.

 

Очікується, що в Ванкувер також приїдуть глави МЗС країн, чиї війська брали участь в Корейській війні 1950-53 років в складі місії ООН – тобто Австралії, Бельгії, Великої Британії, Колумбії, Ефіопії, Франції, Греції, Люксембургу, Нідерландів, Нової Зеландії, Філіппін, ПАР, Таїланду та Туреччини.

 

Натомість глави МЗС Росії і Китаю на переговори в Ванкувері не запрошені. Водночас Вашингтон повідомив про намір згодом ознайомити Москву і Пекін з результатами консультацій.

 

 

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 22 грудня 2017 року схвалила резолюцію, ініційовану США, яка посилює санкції проти Північної Кореї через тривалу провокаційну поведінку КНДР у регіоні. Документ був прийнятий одностайним голосуванням.