США вирішили створити новий безпілотник для знищення балістичних ракет

20 Серпня 2015, 09:58

Агентство протиракетної оборони США збирається створити новий висотний дрон  для знищення балістичних ракет на початковій траєкторії польоту. Про це інформує N+1.

Новий безпілотний літальний апарат компактним лазером.

При цьому лазерна установка повинна бути досить потужною, щоб безпілотнику не було необхідності заходити в зону дії систем протиповітряної оборони.

Пентагон має намір до 2018-2019 року розглянути кілька варіантів розміщення лазерних установок на дронах і вибрати платформу. Перший політ безпілотника з малопотужним лазерним випромінювачем планується здійснити вже в 2021 році.

Читайте також: Командувач армією США в Європі: Українські військові використовують американське обладнання ефективніше, ніж ми самі.

БПЛА повинен буде здійснювати польоти на висоті близько 20 тисяч метрів: на даній висоті повітря має мінімальну кількість домішок, які могли б знизити потужність лазерного променя. Також з цієї висоті дрону будуть доступні різні цілі на більшій відстані.

Маса перспективної лазерної установки буде відносно невеликою. Пентагон має намір довести цей показник до 3-5 кг на 1 кВт потужності, тобто установка буде важити близько 3-5 т. У міру модернізації вагові показники установки планується довести до 2 кг на 1 кВт потужності.