Адміністрація американського президента США Дональда Трампа планує більш ніж на 50 відсотків скоротити фінансування програм ООН. Про це у вівторок, 14 березня, повідомила газета Foreign Policy.
За даними видання, співробітники Держдепартаменту отримали розпорядження знайти можливість скоротити фінансування миротворчих проектів Організації Об'єднаних Націй, Дитячого фонду ЮНІСЕФ та програми розвитку ООН. Не виключено, що США також зменшать внески до фонду Світової продовольчої програми та програми з питань біженців.
Джерела Foreign Policy, крім того, допускають повне припинення фінансування Фонду ООН в області народонаселення і Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, які не користуються популярністю серед консервативних представників адміністрації американського президента.
Щорічно США перераховують Організації Об'єднаних Націй близько 10 млрд доларів. У четвер, 16 березня, Білий дім має намір оприлюднити проект бюджету на 2018 рік. Передбачається, що окрім зменшення виплат у бюджет ООН, в нього буде закладено скорочення до 37% витрат на Державний департамент, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та на підтримку міжнародних програм. Замість цього Вашингтон збільшить витрати на оборону країни на 54 млрд доларів.
Якщо Вашингтон відмовиться виконувати свої зобов'язання по фінансуванню програм ООН, Сполучені Штати можуть втратити право голосу в Генасамблеї всесвітньої організації. Решта країн – члени ООН не зможуть самостійно заповнити цю суму і покрити бюджет організації, пише Foreign Policy.
Надагаємо, верховний комісар ООН засудив антиміграційну політику Трампа. 6 березня президент США Дональд Трамп підписав нову версію міграційного указу про заборону на в'їзд до США. Згідно з оновленим указом, на 90 днів заборонений в'їзд до США громадянам шести країн з переважно мусульманським населенням – Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану. З нинішньої версії указу виключили Ірак.