США випробували дві ядерні бомби без бойового заряду

29 Серпня 2017, 08:50

Управління ядерної безпеки (NNSA) міністерства енергетики США та американські ВПС провели два випробування бомби B61-12. Про це йдеться в повідомленні NNSA.

Випробування проводилися 8 серпня на полігоні Тонопа в Неваді. Бомби без ядерного заряду були скинуті бомбардувальником F-15E ВПС США. Тест проводився для оцінки неядерних функцій бомб і здатності бомбардувальника нести зброю.

Ці тести є частиною серії випробувань, які будуть проводиться ще протягом наступних трьох років. Перший кваліфікаційний тест відбувся в березні.

"Програма продовження життя B61-12 йде за графіком, щоб відповідати вимогам національної безпеки", – сказав Філ Кальбос, заступник директора NNSA з оборонних програм.

B61-12 замінить собою чотири інші модифікації бомб B61 в ядерному арсеналі країни. Першу виробничу одиницю модифікації планують завершити до 2020 року.

Нагадаємо, в липні Пентагон провів випробування системи протиракетної оборони THAAD, аналогічну тій, яка була розгорнута на Корейському півострові. Також США в Перській затоці уперше провели випробування лазерної системи LaWS (Laser Weapons System).