США вимагають конфіскації у Коломойського та Боголюбова об’єктів нерухомості

7 Серпня 2020, 10:57

США звинувачують  Ігора Коломойського та Геннадія Боголюбова  у придбанні комерційної нерухомості за допомогою незаконно привласнених із ПриватБанку коштів. Міністерство юстиції США подало позов до суду про конфіскацію цієї нерухомості. Про це йдеться в прес-релізі Мін'юсту США, як передає Інтерфакс-Україна.

 

"У скаргах стверджується, що Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, привласнили і пограбували банк на мільярди доларів. Обидва отримали шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008-го до 2016 року, коли схему було розкрито і банк було націоналізовано", – пишуть у повідомленні.

 

Згідно з документом, екс-власників ПриватБанку звинувачують у тому, що вони відмивали частину злочинних доходів, використовуючи низку банківських рахунків підставних компаній, передусім у кіпрському відділенні ПриватБанку, до того, як вони переказали кошти до США для купівлі там активів. Як стверджується в позові, позики рідко виплачувалися, окрім як через нові позики.

 

Підозри також висунуто на адресу спільників Коломойського та Боголюбова – Мордехая Корфа (Mordechai Korf) та Уріеля Лабера (Uriel Laber), які створили мережу компаній, в назві яких зазвичай використовувалося Optima, для подальшого відмивання привласнених коштів та їх інвестування. 

 

Підрозділ ФБР у Клівленді розслідує справу за підтримки відділу міжнародної корупції ФБР, відділу кримінальних розслідувань IRS і Служби митного та прикордонного контролю США, а управління у міжнародних справах Мін’юсту надало суттєво допомогу в розслідуванні.

 

Нагадаємо, що 24 квітня ПриватБанк подав апеляцію до Північного апеляційного господарського суду Києва  стосовно рішення про стягнення з нього 17,3 млн грн на користь компанії "Арлан".