"Ми хочемо отримати роз'яснення від російської влади за статусом пана Сноудена і будь-яких його змін", – сказав Карні.
Він зазначив, що представники американської влади бачили суперечливі повідомлення про те, що Сноуден може залишати аеропорт.
За словами Карні, США як і раніше вважають, що Сноуден повинен повернутися в США, щоб відповісти на звинувачення в шпигунстві.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Сноуден отримав необхідні документи і зможе вийти з транзитної зони вже найближчим часом. Однак згодом адвокат Анатолій Кучерена, який надає юридичну допомогу екс-працівнику ЦРУ, повідомив, що від Федеральної міграційної служби Росії досі не надійшла довідка про прийняття прохання Сноудена про тимчасовий притулок, відтак – він не може залишити транзитну зону аеропорту.
Як відомо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті. З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.
17 липня Сноуден, який кілька тижнів перебував у транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво», офіційно звернувся до Федеральної міграційної служби Росії з проханням про тимчасовий притулок.
Президент РФ Владімір Путін заявив, що Сноуден може отримати в РФ притулок лише за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.
Раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.
Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.