США виділять $50 млн на летальне озброєння для України – посол

21 Серпня 2018, 16:15
Надання Сполученими Штатами безпекової допомоги Україні в сумі $250 млн передбачає використання $50 млн на летальні озброєння, зокрема розширення засобів контролю морського простору і протиповітряної оборони. Про це заявив посол США в Україні Валерій Чалий, повідомляє "Укрінформ" у вівторок, 21 серпня. 

 

"Безпекова допомога США передбачає летальне озброєння. Більше того, там $50 млн тільки на це виділено спеціально, тобто можна використати тільки на летальні озброєння. Які типи цих озброєнь? Розширення на засоби контролю морського простору і протиповітряної оборони", – сказав Чалий.

 

Він додав, що потреба в таких видах озброєнь в Україні є, "ви самі це бачите по морському басейну, по протиповітряній обороні".

 

Відповідаючи на уточнюючі запитання стосовно того, яка сторона визначає перелік озброєнь для України, посол поінформував, що коли йдеться про рішення Конгресу і пряме американське постачання, то "це взаємодія". Чалий розповів, що у Києві створений спеціальний механізм за участю експертів зі США та інших країн, за допомогою якого визначаються потреби і можливості, і він ефективно працює.

 

"А якщо ми говоримо про закупівлю – це наше рішення. Більше того, я вам скажу таку річ: якщо ми отримуємо Javelin по допомозі, це одна історія, як ми їх можемо використовувати, а якщо ми їх купили – це інша історія, ми можемо їх використовувати де хочемо і як хочемо. Тому я говорю про різні можливості, і вони тільки збільшуються, їх треба використовувати", – наголосив Чалий.

 

Нагадаємо, 14 серпня Трамп схвалив оборонний бюджет, який передбачає $250 млн Україні. 

 

19 червня Сенат США вирішив виділити Україні 200 мільйонів доларів зі свого оборонного бюджету. Про це йдеться в законопроекті в розділі 1233 "Продовження ініціативи підтримки України у сфері безпеки".

 

Раніше Сенат США схвалив законопроект про бюджет Міноборони країни на 2019 рік, який почнеться 1 жовтня.