США ввели санкції щодо одного з найбільших родовищ російського “Газпрому”

7 Серпня 2015, 19:57

США додали до санкційного списку одне з найбільших родовищ нафти і газу на шельфі, що належить "Газпрому". Про це йдеться в урядовому журналі Federal Register.

"Бюро промисловості та безпеки додає російське родовище нафти і газу, Південно-Киринське поле, що знаходиться в Охотському морі, в список підприємств, щодо яких введено санкції", – йдеться у рішенні.

Як зазначається, це поле містить значні поклади нафти і газу.

"Уряд США ухвалив, що експорт, реекспорт та передача всередині країни будь-якого обладнання, яке підлягає експортному регулюванню, для цього родовища будь-якою особою без попередньої згоди Бюро промисловості та безпеки містить ризики порушення секторальних санкцій проти Росії" – сказано в документі.

Південно-Киринське газоконденсатне родовище було відкрито в 2010 році. Входить до проектів "Газпрому". Це одне з найбільших родовищ на російському шельфі. За розміром запасів, воно поступається тільки Штокмановському родовищу "Газпрому" в Баренцевому морі. Запаси Південно-Киринського поля становлять майже 640 млрд куб. м газу і 97 млн т конденсату.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наприкінці липня США розширили список санкцій проти РФ з метою посилення діючих обмежувальних заходів.