США ввели санкції проти чиновників і держустанов Ірану, відповідальних за цензуру

Акценти
9 Листопада 2012, 08:30

Вашингтон звинувачує їх у причетності до цензури, у тому числі до блокування доступу іранців до інтернету.

Серед осіб, проти яких введені санкції, міністр комунікацій та інформації Ірану Реза Тагіпур, якого США звинувачують у розпорядженні створити перешкоди супутниковому мовленню в країні і обмежити підключення до інтернету.

Міністерство фінансів США також оголосило про введення санкцій проти декількох іранських громадян і організацій за їх причетність до порушень прав людини, підтримці тероризму і діяльності, пов'язаної з розповсюдженням зброї.

Як повідомлялось, у вересні іранський уряд вирішив обмежити вплив Заходу і захистити себе від кібер-атак через створення національної онлайн-мережі, яка буде відділена від Інтернету та дозволить жорсткий контроль над потоком інформації.

Міністр інформації і комунікацій Ірану Реза Такіпур заявив, що до 2013 року країна повністю відмовиться від інтернету.

До цього президент Ірану визнав негативний вплив санкцій західних країн на економіку країни.

«Але уряд готовий подолати ці труднощі», – заявив Ахмадінежад.

Нагадаємо, у серпні США запровадили нові санкції стосовно Ірану через його ядерну програму, які, серед іншого, торкнуться діяльності у США іноземних компаній, які співпрацюють із Іраном у низці галузей, які, на думку США, мають стосунок до цієї програми, зокрема, нафтогазовій і фінансовій, що має підірвати фінансові можливості Ірану продовжувати цю програму.

Євросоюз з 1 липня ввів заборону на імпорт іранської нафти до країн ЄС.США також застосовують санкції щодо покупців нафти в Ірану.

Позначки:
90