США ввели нові санкції проти КНДР через кібератаки

6 Вересня 2018, 22:39

 Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства Сполучених Штатів Америки (OFAC, Office of Foreign Assets Control) запровадило санкції проти північнокорейської компанії і громадянина КНДР за проведення кібернетичних атак. Про це повідомляється на сайті відомства.

 

Зазначається, що компанія Korea Expo Joint Venture "пов'язана із зловмисною кіберактивністю влади Північної Кореї".

 

"Північна Корея продемонструвала схему руйнівної та шкідливої ​​діяльності в галузі кібернетичної діяльності, яка не відповідає зростаючому консенсусу щодо того, що становить відповідальну поведінку держави в кіберпросторі. Наша політика полягає в тому, щоб забезпечити підзвітність Північної Кореї та продемонструвати режиму, що існують витрати на його провокаційні та безвідповідальні дії", – йдеться у заяві.

 

Зокрема, громадянин КНДР Пак Джин Хіок, що потрапив у санкційний список, пов'язаний з проведенням кібератак проти американських компаній.

 

Наголошується, що санкції проти Хіока введені через його участь у зломі серверів кінокомпанії Sony Pictures Entertainment у 2014 році, а також у поширенні вірусу-шифрувальника WannaCry у 2017 році.

 

"Ми не дозволимо Північній Кореї підірвати глобальну кібербезпеку, щоб просувати свої інтереси та створювати незаконні доходи, що суперечать нашим санкціям", – підкреслив міністр фінансів Стівен Мнучін.

 

Раніше КНДР закликала США скасувати санкції, заявивши, що Пхеньян припинив ядерні випробування та передав останки американських солдатів, убитих у Корейській війні. 

 

Видання The Washington Post посиланням на чиновників у розвідувальних службах США повідомило, що КНДР виробляє нові балістичні ракети попри домовленості американського президента Дональда Трампа та північнокорейського лідера Кім Чен Ина на саміті у Сінгапурі щодо поступової денуклеаризації. 

 

Нагадаємо, 24 липня стало відомо, що КНДР почала демонтаж об'єктів на полігоні ракетно-космічного комплексу Сохе, які використовувалися для розробки двигунів балістичних ракет. 

 

Як повідомлялося, за даними CNN, Північна Корея може зупинити переговори із США щодо денуклеаризації, якщо Вашингтон не захоче змінити угоду про перемир'я.

 

12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Згодом президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали спільну угоду за підсумками саміт. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що для повного роззброєння Північної Кореї потрібно кілька років, а основний етап денуклеаризації завершиться до 2020 року.