США вважають справи проти екс-чиновників і обмеження мирних зібрань найсерйознішими проблемами України

24 Травня 2012, 18:40

"Найбільш серйозними подіями в сфері прав людини протягом року були політично мотивоване затримання, суд й засудження колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, разом з виборчими переслідуваннями інших високопоставлених членів її уряду. Другою найбільш важливою проблемою із правами людини були заходи уряду щодо обмеження свободи мирних зборів", – сказано в доповіді.

Держдеп також вказує на збільшення тиску уряду на незалежні ЗМІ, що призвело до конфліктів між власниками ЗМІ й журналістами. Крім того, США вказують на зловживання міліції у вигляді побиттів і катувань затриманих й ув'язнених, а також неефективну, корумповану судову систему. Держдеп констатує й інші соціальні проблеми, включаючи насильство стосовно жінок, торгівлю людьми, напади на ґрунті ксенофобії й злочини на ґрунті ненависті, дискримінацію в суспільстві, переслідування й напади на представників релігійних й етнічних меншин.

На думку Держдепу, загалом влада України не карає офіційних осіб, які чинять порушення, особливо стосовно етнічних меншин і ув'язнених.

Нагадаємо, у попередньому звіті США зазначали, що корумпована судова система й зловживання з боку правоохоронних органів були основною причиною порушення прав людини в Україні в 2010 році.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House знизила на один пункт рейтинг політичних прав в Україні – з трьох до чотирьох за минулий рік.

Як повідомлялося раніше, за оцінкою Amnesty International права людини порушуються у всіх країнах колишнього СРСР.