США вшановують 15-ту річницю терактів 11 вересня

11 Вересня 2016, 13:00

У Сполучених Штатах через 15 років після терактів 11 вересня, внаслідок яких загинуло майже 3 тисячі людей, по всій країні відбуваються меморіальні заходи.

Вулицями Нью-Йорка пройшов оркестр, а в одному з головних соборів відбулася поминальна служба.

До співвітчизників звернувся президент Барак Обама:

“Терористична загроза еволюціонує, як ми вже бачили так трагічно від Бостона до Чаттануґи, від Сан-Бернардіно до Орландо. Отож в Афганістані, Іраку, Сирії та за межами ми стоятимемо невблаганно проти терористів Аль-Каїди і ІДІЛ. Ми знищимо їх і будемо продовжувати робити все, що в наших силах, аби захистити свою батьківщину.”

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо поклав квіти до меморіалу, а федеральний уряд переїхав до офісів у відбудованому Всесвітньому торговому центрі, який у 2001 році було зрівняно з землею.

Нагадаємо, трагедія 11 вересня 2001 року стала найбільшим потрясінням в новітній історії США. За кілька годин Америка втратила 2 тис. 977 громадян.

Водночас теракти 9/11 досі є однією з найбільш обговорюваних тем через призму так званої теорії змов. Більша частина підозр конспірологів виникає на підставі офіційної доповіді "Комісії 9/11".

Після терактів 9/11 у США щороку витрачають близько $75 млрд на внутрішню безпеку. Це майже в 5 разів більше суми, закладеної в бюджеті країни 2001 року.