Президент РФ Дмитро Медведєв і президент США Барак Обама підписали новий договір СНО 8 квітня 2010 року в Празі. Сторони мають намір за сім років скоротити загальну кількість боєзарядів на третину – до 1,55 тисячі – в порівнянні з Московським договором 2002 року, і більш ніж у два рази – до 800 – знизити граничний рівень для розгорнутих і нерозгорнутих стратегічних носіїв. 5 лютого договір набув чинності.
«Станом на момент першого обміну інформацією між сторонами, Сполучені Штати мали 882 розгорнутими балістичними ракетами наземного, морського і повітряного базування, Росія – 521. Всього боєголовок на розгорнутих балістичних ракетах наземного, морського і повітряного базування у США налічувалося 1800, у Росії – 1537», – йдеться в довідці, поширеній держдепартаментом.
Всього, за даними американського зовнішньополітичного відомства, США мають в своєму розпорядженні 1124 наземними пусковими установками, пусковими установками для балістичних ракет на підводних човнах і важких бомбардувальниках. При цьому підраховувалися як пускові установки, готові до старту ракет, так і не знаходяться на постійному чергуванні. У Росії таких установок 865.
«Ця інформація надійшла після первинного обміну даними, який здійснений відповідно до вимог угоди СНО-3… Дані про стан ядерних потенціалів будуть оновлюватися кожні шість місяців», – йдеться у довідці.
Як пояснюється в документі, спочатку сторони обмінялися даними про ядерні потенціали 5 лютого цього року, а 22 березня інформація була уточнена.