Конгрес США ухвалив рішення про заборону на продаж Туреччині винищувача п'ятого покоління F-35 у зв'язку зі зближенням Анкари з Москвою у військовій сфері. Про це пише The Washington Times.
Винищувач F-35 використовувався як засіб тиску Вашингтона на Анкару через зміцнення її військових зв'язків із Росією, зокрема, покупки російської зенітної ракетної системи C-400, пояснює видання.
Зазначено, що минулого тижня провідний американський дипломат застеріг Туреччину про "серйозний недолік" своєї запропонованої угоди про купівлю російськомовної протиракетної зброї, заявивши, що санкції, що накладаються конгресом на угоду, будуть лише початком, якщо Анкара буде продовжувати.
За словами дипломата, рішення Анкари придбати C-400 може ще сильніше втягнути Туреччину у сферу впливу Росії на Близькому Сході, у Східній Європі та в інших точках світу. Це також призведе до послаблення співпраці між Туреччиною та її партнерами з НАТО. У той самий час заборона на продаж винищувача не дасть Росії отримати доступ до проекту, який залишається одним із "найбільших військових секретів Вашингтона", – додає газета.
Нагадаємо, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря". Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.
У відповідь Туреччина заявила, що погрози США не зупинять купівлю С-400 у РФ.