США уважно стежать за блокадою Донбасу і розраховують на мирне врегулювання

16 Березня 2017, 21:50

У Сполучених Штатах Америки уважно відстежують транспортну блокаду Донбасу з боку української влади і розраховують, що ситуація буде врегульована мирно. Про це повідомив під час телефонного брифінгу виконувач обов'язків офіційного представника Держдепартаменту США Марк Тонер у четвер, 16 березня. 

«Ми уважно стежимо за цією блокадою», – сказав Тонер.

Він висловив надію, що ситуацію вдасться врегулювати мирно.

Відповідаючи на питання про те, як ця ситуація може відбитися на реалізації Мінських домовленостей, Тонер сказав: «Це може мати потенційно небезпечні наслідки, тому ми хочемо, щоб ситуація була врегульована».

Тонер порекомендував за подальшими коментарями звертатися до уряду України, а також запевнив, що США підтримують територіальну цілісність України в її міжнародно-визнаних кордонах.

Нагадаємо, у четвер, 16 березня, Франція висловила стурбованість через транспортну блокаду ОРДіЛО. На думку французької сторони, такий крок офіційного Києва не лежить у напрямку реалізації мінських домовленостей. Офіційний Париж закликав українську владу не припиняти зусилля щодо зняття блокади залізничних колій по всій лінії зіткнення.

16 березня, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях.

Як повідомлялося, у середу, 15 березня, Рада національної безпеки і оборони України на екстреному засіданні після виступу президента Петра Порошенка підтримала тимчасове повне припинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донбасу.