"Ми приєднуємося до Європейського союзу, оголошуючи, що інтенсифікуємо наші скоординовані санкції проти Росії у відповідь на її незаконні дії в Україні", – йдеться в заяві президента США.
"Ми поглибимо і розширимо санкції проти фінансового, енергетичного та оборонного сектора Росії. Ці заходи збільшать політичну ізоляцію Росії і економічну ціну для Росії, особливо в областях, важливих для президента Путіна і тих, хто близький до нього. Моя адміністрація поширить подробиці цих нових санкцій завтра", – зазначив Барак Обама.
Розширення санкцій є відповіддю на "наявність російського важкого озброєння і російських військ в Україні", – підкреслив президент США.
"Якщо Росія повністю виконає свої зобов'язання, санкції можуть бути зупинені", – сказав Обама.
"Ми уважно стежимо за подіями з моменту оголошення режиму припинення вогню, але ми поки не бачили ясних свідчень того, що Росія припинила свої зусилля з дестабілізації України", – заявив президент США.
Нагадаємо, у четвер, 11 вересня, президент Європейської ради Герман Ван Ромпей повідомив, що нові санкції ЄС проти Росії за її роль у дестабілізації ситуації в Україні вступлять у силу 12 вересня, але вони можуть бути послаблені чи зняті. За його словами, ЄС спостерігатиме за мирним процесом на сході України, щоб вирішити вкінці вересня, чи є позитивні зміни.
Нові санкції Євросоюзу посилять обмеження щодо продажу зброї з російськими оборонними компаніями. Вони також включають заборону фінансування країнами ЄС російських енергетичних компаній, таких як «Роснєфть», «Транснєфть» і «Газпром нєфть».
Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров назвав ці санкції «недружнім кроком» і застеріг, що відповідь Москви буде «абсолютно пропорційною».
Санкції були формально узгоджені у Брюсселі 8 вересня, але їхню публікацію в «Офіційному журналі» ЄС відклали, щоб дати час оцінити імплементацію режиму припинення вогню у східній Україні між Києвом та сепаратистами.