США та Велика Британія звинуватили РФ у випробуваннях протисупутникової зброї в космосі

24 Липня 2020, 13:39

США та Велика Британія звинуватили Російську Федерацію у випробуваннях протисупутникової зброї в космосі. Про це 24 липня повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

 

 Глава нових космічних сил США генерал Джон Реймонд, заявив, що випробування снаряда, проведене 15 липня, було "ще одним свідченням триваючих зусиль Росії по розробці і випробуванню систем космічного базування і відповідало опублікованій Кремлем військовій доктрині застосування зброї, яка піддає ризику космічні активи США і союзників.

 

Рейманд зазначив, що зброя була запущена з одного або з двох супутників, які маневрували поруч з урядовим супутником США на початку цього року. Росія наполягала на тому, що її космічна діяльність носить виключно мирний характер, але за словами Реймонда, діяльність космічного апарату, що брав участь у запуску, не відповідає його офіційному призначенню в якості інспекційного супутника.

 

Глава космічного управління Британії Харві Сміт сказав: "Ми стурбовані тим, як Росія випробувала один зі своїх супутників, запустивши снаряд з характеристиками зброї".

 

"Дії такого роду загрожують мирному використанню космосу і можуть призвести до утворення сміття, яке може становити загрозу для супутників і космічних систем, від яких залежить світ. Ми закликаємо Росію уникати подальших подібних випробувань. Ми також закликаємо Росію продовжувати конструктивну роботу з Британією та іншими партнерами щодо заохочення відповідальної поведінки в космосі" – зазначив Сміт.

 

Нагадаємо, що Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп 17 січня 2019, представив нову стратегію протиракетної оборони країни. Вашингтон зробив ставку на базовані у космосі системи оборони.