США та союзники завдали ракетних ударів по Сирії

14 Квітня 2018, 10:05

У суботу, 14 квітня, США спільно з Великою Британією і Францією почали операцію проти Сирії. Відповідну заяву  зробив американський президент Дональд Трамп.

 

"Я наказав збройним силам США завдати високоточних ударів по об'єктах, пов'язаних з потенціалом хімічної зброї сирійського диктатора Башара Асада. Спільна операція з підключенням збройних сил Франції і Великої Британії почалася", – сказав Д.Трамп в своєму офіційному відеозверненні.

 

Він подякував обом країнам за участь в цій операції.

 

 

 

 

Як повідомляє CNN, перша хвиля удару коаліції по Сирії вже завершена. Як заявив глава Об'єднаного комітету начальників штабів Пентагону генерал Джозеф Денфорд, це були точкові атаки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Водночас очільник Пентагону Джеймс Меттіс дав зрозуміти, що це постійна військова операція в Сирії, і вона припиниться тоді, коли сирійський режим відмовиться від використання хімічної зброї проти мирного населення.

"Немає нічого певного", – сказав він.

 

 

Білий дім в обґрунтуванні удару США і союзників по Сирії 14 квітня звинуватив у застосуванні хімзброї Росію, нагадавши також про інцидент з отруєнням Скрипалів у Солсбері. Про це йдеться у повідомленні Білого дому, присвяченому пояснення причин прийняття рішення про ударі.

 

"Росія не тільки допомогла режиму Асада піти від відповідальності за застосування хімічної зброї, але 4 березня 2018 року Росія застосувала нервово-паралітична речовина, намагаючись скоїти вбивство у Великобританії", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 11 квітня президент США відреагував на погрози Росії збивати американські ракети та знищувати джерела вогню у випадку американської агресії проти Сирії. Зокрема, Трамп запевнив російську владу, що ракети США "обов'язково прийдуть".  У свою чергу, посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що у РФ залишають за собою право збивати всі ракети і знищувати джерела вогню у випадку агресії США проти Сирії.

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули.