США та ще три країни повідомили про готовність посилити співпрацю з Україною щодо розмінування Донбасу

6 Листопада 2018, 18:00

Велика Британія, США, Швейцарія та Канада повідомили про готовність посилити співпрацю з Україною щодо розмінування Донбасу. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко в ході розгляду проектів про протимінну діяльність.

 

За її словами, Рада отримала відповідний лист підтримки від західних партнерів.

 

"На адресу керівництва парламенту, голови Верховної ради, заступників голови Верховної ради, лідерів усіх фракцій і профільних комітетів ми отримали листа підтримки наших партнерів, зокрема, від посла Сполучених Штатів Марі Йованович, посла Великобританії, посла Швейцарії, посла Канади та інших країн, який вказує на те, що ці країни підтримують роботу парламенту над законом про розмінування і готові також посилити співпрацю з Україною задля того, щоб ми могли цей виклик разом подолати – розмінувати сім тисяч кілометрів території, напічканної вибухонебезпечними предметами. Тому дійсно, це питання не має політики", – підкреслила Геращенко.

 

Нагадаємо, 30 жовтня заступник координатора з питань надзвичайної допомоги ООН Урсула Мюллер повідомила, що з початку 2018 року на Донбасі на мінах підірвалось понад 100 мирних жителів. 

 

5 листопада посольство США в Україні закликало Росію припинити свою агресію на Донбасі. Водночас у диппредставництві зазначили, що Україна зараз є однією з найбільш замінованих країн світу.