США та низка країн ЄС вирішили оголосити про видворення дипломатів РФ

26 Березня 2018, 10:29

Сполучені Штати Америки та кілька європейських країн у понеділок, 26 березня,  оголосять про видворення російських дипломатів через отруєння через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. Про це повідомила кореспондент телеканалу CNN  Мішель Косінскі. яка працює у Державному департаменті США.

 

"Джерело: завтра очікується узгоджене повідомлення від США та кількох європейських країн про вислання груп російських дипломатів. "Значна кількість", ймовірно, отримають копняка", – написала Косінскі у Twitter.

 

 

 

Нагадаємо, 24 березня газета The Times повідомила, що  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу мають намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. За даними видання, у процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заявив, що Прага може видворити кількох російських дипломатів на підтримку Великої Британії через хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєргєя Скірапаля та його доньки у Солсбері.

 

Раніше Франція, Польща, Естонія, Латвія та Литва заявили про можливість видворення  російських дипломатів через хімічну атаку  колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері.

 

Нагадаємо, 23 березня лідери Європейського союзу повідомили, що відкликають для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерер через отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії.

 

Раніше повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг запропонував Великій Британії допомогу в розслідуванні щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. Про це він сказав у четвер, 22 березня, на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.