США та Канада заборонили видобуток нафти у водах Атлантики й Арктики

21 Грудня 2016, 08:41

Президент США Барак Обама заборонив буріння шельфів в Арктиці й Атлантичному океані. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Білого дому.

Продаж прав на видобуток нафти "на невизначений термін" заборонений на більшості ділянках в Чукотському морі і морі Бофорта, що належать США. Це пояснюється необхідністю захистити морських ссавців, екологічні ресурси і корінне населення, сказано в документі.

Незважаючи на те, що повноваження Обами закінчуються менше, ніж через місяць, скасувати його розпорядження Трампу буде важко: воно спирається на закон 1953 року, що дає президенту повноваження заблокувати продаж прав на розробку шельфів. Перегляд цього рішення буде юридично набагато важчим, ніж якби Обама спирався лише на можливості виконавчої влади.

Постанова чинного президента підлягає перегляду не частіше, ніж раз на п'ять років, йдеться на сайті Білого дому.

До заборони також приєдналася Канада.

«Канада на невизначений термін скасує видачу ліцензій на усі майбутні офшорні буріння нафтових та газових свердловин. Це рішення переглядатиметься кожні п’ять років на основі морської науки та кліматичних досліджень», – йдеться у заяві офісу прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

У відомстві пояснили необхідність цього рішення вразливістю арктичного регіону до різноманітних проблем.

«(Це необхідно – ред.) з огляду на незамінну цінність арктичних вод для корінних народів, дикої природи та наукових досліджень; вразливості цих екосистем до розливів нафти; та унікальних логістичних, безпекових, операційних та наукових викликів та ризиків видобування нафти та подолання наслідків її розливу», – наголосили в офісі прем’єра.

Окрім цього, Канада також зобов'язалася вживати заходів для зменшення використання дизельного палива мешканцями Арктики, розвиваючи відновлювальні джерела енергії.

Нагадаємо, раніше країни, що не входять до ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти), домовилися скоротити видобуток нафти більш ніж на 600 тис. барелів на добу.