Сполучені Штати та Європейський союз попередили Китай, що він повинен поважати міжнародне право у вирішенні суперечки із Філіпінами щодо території у Південно-Китайському морі.
США та ЄС наголосили, що Піднебесна повинна зважати на міжнародний суд, який має відбутись цього року з приводу вирішення долі спірних територій у Південно-Китайському морі.
Китай стверджує, що практично вся площа Південно-Китайського моря належить йому, а також відкидає авторитет Постійного арбітражного суду в Гаазі, хоча Пекін і ратифікував Конвенцію ООН з морського права.
Емі Сірайт, помічник міністра оборони США з питань Південної та Південно-Східної Азії, повідомила, що Сполучені Штати, Європейський Союз та їх союзники, такі як Австралія, Японія та Південна Корея повинні бути готовими дати Пекіну зрозуміти, що рішення суду повинно бути обов'язковим, а також що Китаю доведеться платити за неповагу до нього.
«Ми повинні бути готові однозначно та спільно заявити, на підтримку Філіппін та інших країн АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії), що міжнародне право неймовірно важливе і є обов'язковим для всіх сторін», – зазначила Сірайт під час семінару в Вашингтонському центрі стратегічних і міжнародних досліджень.
Нагадаємо, 15 лютого Міністерство закордонних справ Китаю закликало Сполучені Штати та Північну Корею сісти за стіл прямих переговорів з метою вирішення суперечностей між двома країнами. Даний заклик відбувся на тлі зростання напруги на Корейському півострові після ракетного випробування КНДР 7 лютого.
Хоча Китай і заявив про обурення з приводу запуску північнокорейської ракети, проте Пекін також висловив стурбованість планами Вашингтона та Сеула щодо розміщення найсучаснішої системи протиракетної оборони США на території Південної Кореї. На думку Піднебесної, даний крок вплине на безпеку самого Китаю.
Вже 17 лютого Китай розгорнув найсучасніші ракетні системи на спірних островах у Південно-Китайському морі.