США та ЄС мають план на випадок повномасштабного вторгнення Росії в Україну – Держдеп

1 Вересня 2016, 08:40

У США і країн Євросоюзу є напрацьований план на випадок повномасштабного російського військового вторгнення в Україну. Про це повідомив координатор Державного департаменту США з питань санкцій Деніел Фрід "Голосу Америки".

"У разі, якщо війна почне розгортатися знову, то у нас є опція посилення санкцій. Ми це обговорювали з Європою, ми знаємо, що будемо робити в такому випадку", – зазначив він.

Водночас, Фрід заявив: "Але я не дуже хочу вдаватися в деталі гіпотетичного сценарію, який може відбутися. Якщо найгірше трапиться, я маю на увазі повномасштабне вторгнення в Україну, то в нас є напрацьований план", – наголосив він.

У Держдепі наголошують, що цей план США обговорювали з Німеччиною, Францією, Польщею та Великою Британією.

"Україна й досі окупована російськими сепаратистами, і я вам хочу сказати, що було б ще гірше, якби не було санкцій взагалі, будьте певні у цьому. Думаєте, Росія не напала б на Маріуполь, Харків, Краматорськ чи Слов'янськ?" – зауважив представник Держдепу.

Нагадаємо, раніше речник Державного департаменту США Джон Кірбі заявив, що США ще не готові до нормалізації відносин із Російською Федерацією.